بارگذاری

💥 آمستردام در یک نگاه (گوینده : زهرا بحیرایی)

آمستردام در یک نگاه

گوینده : زهرا بحیرایی

آمستردام ، بزرگترین شهر برنامه ریزی شده شمال اروپا ، همواره یک نام شناخته شده در تاریخ جهان بوده است و نقش مهمی در تاریخ هلند ایفا کرده است. در قرن هفدهم آمستردام مرکز اقتصاد جهانی بود و امروزه این شهر به دلیل شخصیتی تحمل پذیر شناخته شده است.

۱۲۰۰-۱۵۸۵: The Early History

آمستردام در حدود قرن سیزدهم به عنوان یک دهکده ماهیگیری تأسیس شد. آمستردام در اواخر قرن دوازدهم ، دور یک سد در رودخانه آمستل توسعه یافت. نام Amstelledamme برای اولین بار در امتیاز عوارض  Count of Holland ، مورخ ۲۷ اکتبر ۱۲۷۵ رخ می دهد. در طی قرن ۱۴th ، اما بویژه قرن ۱۵ ، آمستردام دستخوش پیشرفت شدیدی شد که پایه و اساس عصر طلایی شد. . امروزه فقط تعداد بسیار کمی از ساختمانهای قرون وسطایی زنده مانده اند. برخی از نمونه ها: کلیساهای قدیمی و جدید و Houten Huis (خانه چوبی) در Begijnhof. در طول قرون وسطی خانه ها به طور کلی از چوب ساخته می شدند ، یک نوع ساختاری آسیب پذیر. معروف Houten Huis نیز از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه بیشتر آنها نابود شدند. با این وجود ، تعداد زیادی از مسکن های آمستردام به طرز شگفت آور هنوز قاب های چوبی دارند.

۱۵۸۵-۱۶۷۲: The Golden Age of Amsterdam

دوره ۱۵۸۵-۱۶۷۲ ، عصر طلایی ، اوج موفقیت تجاری آمستردام بود. در آن زمان آمستردام بازار اصلی جهان بود. در این دوره منظره شهری برجسته آمستردام توسعه یافت. گسترش شهری ۱۶۱۳ و ۱۶۶۳ هنوز هم مشخصه ظاهری شهر است. برخی از مهمترین بناهای تاریخی به این دوره باز می گردند ، به عنوان مثال تالار شهر در میدان دام (هم اکنون کاخ سلطنتی) ، وسترکرک ، زویدرکرک و همچنین تعداد زیادی از خانه های کانال که در میان آنها می توان به دلفین (دلفین) ، دی جکروودو راپ  ، بارتولوتی هویز ، هویز اشاره کرد. ملاقات دو هوفدن (خانه با سران) ، پوپنهاویس ، کلوونیرزبرگال ۹۵ (به سفارش خانواده پپن) ، تریپنهاویس (ساخته شده برای خانواده سفر) ، ون رایی هیوزن ، کایزگرگراخت ۶۷۲-۶۷۴ و سوئدنژریک ، Herengracht 462.

منبع : سایت www.amsterdam.info

#کاری متفاوت از تیم شهرسازان URBANCOLLEGE

Share:

نظرات

۸ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

🛑 گوش بده به یاد روزهای خوب آینده و پرواز کن!

دسته بندی ها.

🤓 تبلیغات در سایت( روی عکس کلیک کنید)

🔄 فعالیت ما در اینستاگرام

🚀 ممنون از توجه شما

  • 2
  • 4
  • 11,639
  • 802,752

🔄 فعالیت ما در اینستاگرام

❤️️ ما عاشق کاری که می کنیم هستیم ❤️️